Fuertevntura is ON!

After one year I arrived 2 days ago to Fuerteventura where is in one week the next PWA event. The boys told me that it was pretty windy and choppy so far but the wind little bit decreased yesterday so I was sailing with 7.0 and 89 and I felt pretty comfortable with this combo.
Because of June and July are not the windiest months in Czech Republic I was training last 3 weeks most of the time off the water. A lot of gym, started the indoor climbing again and after 12 years I returned to beach volleyball. Good sign is that I can train almost everyday like the good old times. I sailed just couple times before I left but I enjoyed it a lot as it was boardshorts weather and nice cruising on the lake.
And finally some news . First one is  that I’m proud to announce that from now on I will be closely working with X- booms company. X- booms is pure czech windsurfing brand which is making one of the best carbon booms in the world. I’m very happy that I can ride those booms than help with R&D and help with some business and PR stuff around the world.
The second one is that the Museum in my town of Chomutov decided to make an exhibition about the former and present Olympic athletes born or living in our area. Im honored and happy to be part of it.

 

Před dvěma dny jsem po roce opět dorazil na Fuerte, kde se za týden pojede další závod PWA Tour. Jak jsem viděl již doma na předpovědi a jak mi řekli kluci, co už tu pár dní jsou, parádně tu bušilo a k tomu vlny a hnusnej chop. Nicméně když jsem včera dorazil na pláž, už to tak nebylo, a ja jezdil na 7.0 a 89, což je combo na kterém se mi jezdí velice dobře.
Jak všichni víme červen a červenec nebývají v Čechách ty největrnější měsíce a tak jsem musel poslední 3 týdny trénovat mimo vodu, což mi vlastně nakonec vůbec nevadilo. Na pořadu dne byla pravidelná posilovna, lezení na stěně, ale hlavně jsem se po 12 letech vrátil k beachvolejbalu. Dobrý znamení je, že můžu makat již skoro každý den tak, jako za starých dobrých časů. Na vodě jsem byl tak jen párkrát těsně před odjezdem, ale stálo to za to, protože bylo příjemné teplo a pohodový cruising na Nechra.
A nakonec dve novinky. První z nich je, že od Costa Bravy spolupracuji s českým výrobcem karbonových ráhen značky X-booms, kterou určitě nemusím představovat. Jsem moc rád, že mám v rukou takový skvělý produkt a doufám, že svou měrou přispěju k   tomu aby byly X-booms ještě lepší.
Druhou novinkou je, že se město Chomutov rozhodlo uspořádat výstavu Olympionici Chomutovska o bývalých a současných atletech z této oblasti, kteří se zúčastnili Olympijských her. Jsem velice poctěn a štasten, že můžu být součástí takovéto super výstavy.

foto: Gedžitka, Jakub Frey ( jarní foto z Vavřince)