Summer is over but not the windsurfing season

First of all my apologize for the lack of updates. As usual it has been pretty hectic summer without any free time outside family, work and racing. So what was going on lately.

As you already know I decided not to go the whole PWA tour anymore and more focus on my family and work. So this season was like a starter for me to try combine all the mentioned things and I can say so far so good. Well … sure not always easy (better write “sometimes a bit easier”) with a lots of obstacles and stress along the way but I’m fighting and doing my best.

Regarding racing I took part in a few slalom events around Czech like Austrian slalom Championship at the Choco lake and Swiss Nationals at lake Silvaplana mainly to prepare for the PWA events where I took part. Those were Costa Brava, Fuerteventura and Denmark. Even if I spend some time in Tarifa over the winter it was so hard to keep my top performance over the time spent at home and work. That is why I’m kind of satisfied with my overall performance (but not so much with the results)  specialy nowdays when the boys are pushing so hard and the level is so high. I even have to say that my results and performace this season were much better than last few years. It could be because I’m sailing now without any pressure or stress. I’m enjoying every moment on the water and that’s the key.

Thinking about it with a bit of hindsight I have been sailing quite a lot this season but most of the time at my home lake where I have the center as well. Windwise was not that good as last year but we had some really nice days over the summer so I could use not only the biggest gear but 7.7 or 7.0 as well. After so many years I’m still very gratefull to have my base there and sail the lake anytime I want.

The summer is maybe over but not the windsurfing season! Hopefully stronger winds are coming when the temperatures are lower. We swop t-shirts for hoodies, boardshorts for long wetsuit but I don’t mind. Bring it ON!

img_2724

Předně bych se rád omluvil za nedostatek aktualit, ale léto je v mém případě vždycky hodně busy. Rodina, práce, závody a tudíž moc času na jiný věci nezbývá. Pokud se mi ale přeci jen podaří něco napsat, najdete to na  mém blogu bratrstva okřídleného býka Red Bull 

Co všechno se tedy v přůběhu léta událo? Jak jistě víte, rozhodl jsem se pro letošní sezónu omezit svoji účast na světové PWA Worldtour a více se soustředit na rodinu a práci. V praxi to znamenalo pokusit se všechny tyto věci skloubit dohromady, aby to fungovalo a abych se  z toho nezbláznil. S odstupem času myslím, že se to s menšími či většimi potížemi podařilo. Není to vždycky lehký, ale já jsem zvyklý bojovat a dělám pro to maximum.

V průběhu léta se mi tedy podařilo zúčastnit se několika závodů u našich sousedů jako Mistrovství Rakouska ve slalomu (2. místo) či Mistrovství Švycarska na jezeře Silvaplana (závod odjet pouze do finále, kde jsem nechyběl). Má příprava ale směřovala na 3 vybrané závody světového poháru a to na španělskou Costa Brava, největrnější závod celé tour Fuerteventuru a novou zastávku dánský Hvide Sande. Upřímně řečeno jsem měl největší obavy z toho, jak udržet svoji těžce nabytou formu ze zimního pobytu na Tarifě po celé období 4 měsíců. Jako jeden z mála (vlastně jediný) jsem totiž neměl šanci trávit celý čas přípravou a tréninkem na moři tak, jak tomu bylo v minulosti. Naštěstí mám Nechranice, které nejsou sice úplně 100% náhradou a formu tam nevylepšíte, ale je to lepší než nic.  Díky nim a počasí, které mě podrželo, jsem se tak mohl alespoň udržovat, abych celou zimu a jaro nespláchl do záchodu. Když tedy vezmu v potaz všechny faktory, jsem se svým předvedeným výkonem (ne tak moc už se svými výsledky) v odjetých závodech docela spokojen. Zvláště v dnešní době, kdy do toho všichni šlapou opravdu na 120% a celkově je level celého závodního pole hrozně vysoko. Je potřeba stát na zemi! Co se týče výsledků, tak bych to samozřejmě viděl rád někde jinde, protože se cítím na víc, nicméně i přesto musím konstatovat, že to bylo celkově lepší než v minulých 3 letech, kdy jsem se windsurfingu věnoval naplno. Myslím, že to je tím, že už na sebe tolik netlačím a celé to tolik neřeším. Místo toho si celé závodění daleko více užívám a jsem rád za každou minutu strávenou na vodě. A tak by to mělo asi být.

Léto je tedy u konce, ale ne tak windsurfingová sezóna. Po letní domácí větrné pauze očekávám sice nižší teploty a méně slunce, ale o to více větru. Nemůžu se dočkat!

1sp

img_9953

img_9840u